lip 062022

Jak zachęcić dzieci do nauki religii?

Jak zachęcić dzieci do nauki religii?

Lekcje religii to nauka o Bogu, która dzieciom jest bardzo potrzebna. Przez pierwsze dwa lata nauki w szkole podstawowej przygotowują się one do przyjęcia komunii świętej. Nauczyciele pokazują dzieciom jak wygląda życie boskimi oczami, aby uwierzyły, że świat jest bezpieczny. 

Książki do religii

Religia to wyjątkowy przedmiot, na którym dzieci poznają świat od zupełnie innej strony, a pomocne w tym są książki poznaję boży świat. Strona duchowa jest dla dzieci bardzo ważna, aby nabrały przekonania, że oprócz rodziców jest ktoś jeszcze, kto się nimi opiekuje. Najczęściej uczą się podstawowych modlitw, poznają opowieści biblijne, a także uczą się czytać fragmenty religijnych tekstów. Katecheci tłumaczą symboliczną część Biblii, by dzieci ją dobrze zrozumiały. Podręcznik poznaję boży świat bardzo w tym pomaga, tym bardziej że zawiera szereg obrazków, aby dzieci mogły sobie wyobrazić świat widziany oczami Boga. Na każdej lekcji poruszana jest inna kwestia, często bardzo ważna, która dzieci spotykają na co dzień. Mogą mówić o miłości, dobroci, szlachetności, hojności, ponieważ są to wartości, które muszą być w nich zaszczepiane przez księży i katechetów. 

 Zapisy na naukę religii

Nauka religii zaczyna się już w szkole podstawowej, dlatego to rodzice muszą podjąć decyzję czy dzieci mają się jej uczyć. To bardzo prywatna kwestia, ale dla osób wierzących jest najważniejsza. Pomoce naukowe to książki specjalnie dla dzieci w wieku szkolnym, między innymi Poznaję boży świat (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl), aby można było z nich korzystać również w domu. Na lekcjach jest szereg różnych opowieści duchowych, natomiast w domu dodatkowe ćwiczenia są wykonywane przez dzieci razem z rodzicami. Co roku rodzice zwracają uwagę, czy lekcje religii są ciekawe i czy dzieci chętnie na nie uczęszczają. To nie są obowiązkowe lekcje, dlatego wiele informacji o Bogu można przekazywać prywatnie. Książka poznaje boży świat zapewnia dobra edukację, praktycznie na cały rok. Można ją kupić w księgarni, razem z innymi podręcznikami do szkoły podstawowej.